Jak wykorzystać butelki plastikowe w ogrodzie?

automatycznie zapisany szkic

Przy dystrybucji wody, soków czy innych przetworów w formie cieczy można postawić na standardowe opakowania, lub bardziej wyszukany projekt butelki. Pierwsze rozwiązanie ma szereg zalet – przede wszystkim jest stosunkowo tanie i proste w produkcji. Jeśli jednak chcemy zwrócić uwagę klienta na nasz wyrób, warto zastanowić się nad unikalnym kształtem. Na szczęście zastosowanie tworzywa PET daje nieograniczone możliwości… Jakie cechy powinna mieć idealna butelka na produkty spożywcze?

Funkcjonalność przede wszystkim
Opakowanie ma w pełni służyć użytkownikom. Wykonując ich projekt trzeba mieć to stale na uwadze i nie przesadzać z oryginalnością kształtu. Przede wszystkim butelka musi idealnie pasować do dłoni i mieć ergonomiczną budowę, którą doceni każdy konsument. Dlatego właśnie większość naczyń jest bardzo podobna do siebie – taki kształt jest intuicyjny i znany dla współczesnego konsumenta…

Wybierając formę opakowania, najlepiej zwrócić szczególną uwagę na subtelne detale. Inaczej wyprofilowane dno, dodatkowe zwężenie pod gwintem czy lekkie wybrzuszenie w dolnej części już pomoże wyróżnić opakowanie spośród innych. Personalizowane butelki muszą jednak być praktyczne – jeśli oryginalny kształt obniży funkcjonalność, produkt nie stanie się popularny!

Odpowiednia pojemność również ma znaczenie…
Projektując butelkę, warto zastanowić się nad idealną pojemnością. Wiele firm oferujących napoje i płynne przetwory sprzedaje produkty w kilku standardach. W ten sposób można dotrzeć do każdego typu klienta i jeszcze szerzej sprzedać swój produkt.

Warto dostosować pojemność do charakteru napoju. Zwykłą wodę można przechowywać w większych, kilkulitrowych opakowaniach. Z kolei do droższych napoi typu Cola czy lemoniady warto wykorzystać mniejsze, półlitrowe opakowania. Ułatwią one dystrybucję i pomogą obniżyć koszty zakupu produktu.

Projektując nie zapomnij o etykiecie!
To równie istotny element butelki, dlatego przygotowując ostateczną formę opakowania warto mieć go na uwadze. Niektóre produkty zaopatrywane są w krótką informację dotyczącą specyfikacji wyrobu i danych producenta, z kolei inne przetwory wymagać będą rozbudowanych opisów.

Już na etapie tworzenia opakowania trzeba uwzględnić kwestię etykiety. Niewłaściwy dobór kształtu znacznie utrudni później naniesienie niezbędnych informacji. Dobrze jest również zastanowić się w jaki sposób będą one prezentowane – poprzez naklejenie na zewnętrznej stronie, czy nadruk cyfrowy.

Zobacz również

IIe kosztują chusteczki higieniczne? Dlaczego zawsze warto mieć przy sobie chusteczki higieniczne?

unnamed file 4
Chusteczki higieniczne to bardzo przydatna rzecz, zwłaszcza gdy jesteśmy poza domem. Niewielkie opakowanie zmieści się w każdej torebce, a nawet kieszeni, co możliwa zabranie ich ze sobą wszędzie. Jaki jest ...

Promocja firmy, czyli jak wykorzystać naklejki reklamowe?

photo 1529120021438 7bc11336ed71cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNDJ8fGZvbGRlcnN8ZW58MXwwfHx8MTY1OTEwMzc2Mwixlibrb 1.2.1q80w1080
Wśród wielu narzędzi marketingowych wyróżnić warto naklejki reklamowe. To skuteczny sposób na promocję własnej firmy, szczególnie że jest to niedrogi produkt poligraficzny. Nadruki naklejek można stosować na wielu gadżetach, które ...