Jaki brodzik wybrać? Sprawdzamy najpopularniejsze warianty

jaki brodzik wybrac sprawdzamy najpopularniejsze warianty

Organizując łazienkę mamy kilka możliwości aranżacji. Możemy postawić na wygodną i pojemną wannę, dzięki której zrelaksujemy się po ciężkim dniu pracy. Albo wybrać praktyczne rozwiązanie w postaci kabiny, która znacznie ułatwi codzienną higienę. Jednak przy tym wariancie należy pamiętać o doborze właściwego brodzika. Czym powinien charakteryzować się ten idealny?

Na co zwracać uwagę w trakcie doboru brodzika?

W pierwszej kolejności warto uwzględnić wymiary kabiny. Brodzik Schedpol powinien idealnie pasować do jej obrysu, dzięki czemu woda nie będzie przeciekać na zewnątrz. Przed wyjściem do sklepu warto więc ustalić długość i szerokość posiadanej kabiny. W przypadku produktów półokrągłych liczy się wielkość promienia.

Najczęściej dostępne są warianty o wymiarach 80 × 80, 90 × 90 lub 100 × 100. W przypadku półokrągłych brodzików popularne są produkty o promieniu 45 cm, 50 cm oraz 55 cm. Przed dobraniem właściwego najlepiej będzie zmierzyć parametry kabiny, lub sprawdzić je w karcie producenta.

Brodzik płytki czy głęboki?

Obie możliwości mają swoje zalety. Producent Schedpol udostępnia zarówno warianty z płaskim jak i głębokim dnem. Te pierwsze będą przydatne zwłaszcza przy łazienkach o dużej wysokości – brodzki są zdecydowanie niższe, przez co ułatwią montaż kabiny w łazience.

Warianty z głębokim dnem mają jednak inne zalety. To produkty, które mogą dodatkowo posłużyć jako mała wanienka przy kąpaniu dziecka. Brodzik Schedpol z głębokim dnem ułatwi również wykonanie ręcznego prania. Niestety ten typ może być jednak mniej przyjazny dla osób starszych. Często seniorzy mają ograniczone zdolności ruchowe, przez co wchodzenie do brodzika o wysokich ściankach zewnętrznych będzie sporym problemem. W takim przypadku dobrze jest zastosować wariant płytki.

A może brodzik podpłytkowy marki Schedpol?

To nowoczesny wariant, który praktycznie stapia się z poziomem posadzki. Uniwersalna budowa brodzika pozwoli na bezpieczne korzystanie z kabiny przez osoby w każdym wieku. To produkt, który bezpośrednio montuje się w podłogę, a dzięki ograniczonej ilości krawędzi, brodziki są stosunkowo łatwe do czyszczenia.

Najczęściej montowany jest w nich odpływ liniowy. Pomaga on skutecznie odprowadzać wodę bez ryzyka przeciekania, które ma miejsce przy standardowym syfonie odpływowym. System liniowy jest również bardzo ergonomiczny – odpowiednio obudowany układ łatwo się czyści i rzadko ulega zatkaniu.  Wykorzystanie odpływu liniowego zmniejsza również ryzyko awarii hydraulicznej podczas korzystania z kabiny.

Zobacz również

Agencja pracy tymczasowej – jakie warunki? Na co mogą liczyć pracownicy zatrudnieni przez agencję pracy?

photo 1517048676732 d65bc937f952cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMnx8d29yayUyMGFnZW5jeXxlbnwxfDB8fHwxNjgyNzY4NTgxixlibrb 4.0.3q80w1080
Agencja pracy tymczasowej to miejsce, o którym miał okazję słyszeć każdy z nas. W takim miejscu każdego dnia oferowanych jest wiele interesujących stanowisk pracy. Warto wiedzieć, że praca przez agencje ...

Jak założyć własną firmę w kilku krokach?

unnamed file 5
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to marzenie wielu osób. Ty też masz już dość pracy na etacie? Chcesz być swoim szefem, zyskać wolność oraz niezależność? Sprawdź, co zrobić, by osiągnąć przywołany ...