Jak zadbać o słuch? Dowiedz się, z jakich rozwiązań możesz skorzystać

photo 1501386761578 eac5c94b800aixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Dobry słuch to niezwykle ważna kwestia dla każdego z nas. Niestety nasz słuch codziennie narażony jest na hałas, w tym też dźwięki o wysokim natężeniu. Czy wiesz, że długotrwałe narażenie na hałas może spowodować uszkodzenie słuchu. Zazwyczaj z głośnymi dźwiękami mamy do czynienia w miejscach pracy. W jaki sposób możesz zadbać o swój słuch i jakie sposoby są tutaj najskuteczniejsze?

Jak prawidłowo zadbać o słuch?

Jeżeli pracujesz w miejscu, gdzie jest głośno, powinieneś zadbać o słuch. Oczywiście w takich firmach zarówno pracodawca, jak i pracownicy muszą stosować się do zasad BHP, a więc stosowanie środków ochrony osobistej jest uregulowane prawnie. W celu ochrony słuchu warto skorzystać z gadżetów, takich jak stopery do uszu.

Te niewielkie akcesoria potrafią skutecznie stłumić głośne dźwięki, dzięki czemu nie jesteśmy narażeni na hałas. Wyróżniamy tu także wiele innych zalet stosowania zatyczek do uszu. Pozawalają one na lepsze skupienie się w czasie pracy, lepsze samopoczucie, ale również większe poczucie bezpieczeństwa.

Co się dzieje, gdy jesteś narażony na długotrwały hałas?

Uszkodzenie słuchu to najgorsze założenie, jeżeli chodzi o narażanie się na długotrwały hałas. Przebywanie w głośnych miejscach powoduje, że jesteśmy roztargnieni, mamy problem ze skupieniem się na swojej pracy, możemy odczuwać ból głowy i gorzej się czuć.

Wszystkie te elementy negatywnie wpływają na wykonywaną pracę, ale również na zdrowie pracownika. Z tego też powodu, w miejscach, gdzie pomiary wykazały, iż natężenie dźwięku przekracza określone normy, należy stosować ochronniki słuchu. W zakładach pracy, w których mamy do czynienia z hałasem, muszą być przeprowadzane pomiary, co ma na celu zapewnienie ochrony zdrowia pracowników.

Czy ochrona słuchu dotyczy wyłącznie miejsc pracy?

Noszenie stoperów najczęściej kojarzymy z miejscami pracy i głośnymi urządzeniami. Musisz wiedzieć, że to nie jedyne miejsce, gdzie można stosować zatyczki do uszu. Tego typu akcesoria świetnie sprawdzają się także w podróży, a nawet podczas snu.

Jeżeli chcesz cieszyć się komfortem podczas odpoczynku, snu, czy w czasie podróży, koniecznie musisz zaopatrzyć się w stopery do uszu. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że głośne dźwięki nie będą już dla Ciebie problemem i jednocześnie zadbasz o swoje zdrowie.

Zdarza się, że uszkodzenie słuchu jest nieodwracalne i nie pomogą tu żadne metody leczenia. Jeśli więc możesz zadbać o słuch, powinieneś wykorzystać wszystkie dostępne możliwości.

Zobacz również

Jak odpowiednio dobrać obuwie ochronne dla pracowników?

unnamed file 1
Często, po wielu godzinach pracy, czujemy, ze jesteśmy wyczerpani, bo byliśmy „cały dzień na nogach”. W ciągu przeciętnego dnia pracy stopy pracującego na stojąco człowieka są bardzo obciążone. Szczególnie widoczne ...

Jak tanio i szybko utwardzić podłoże? Czy geokrata to dobry wybór?

photo 1684897189860 da9fe9263b2acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzOXx8cGxhc3RpYyUyMGNvdmVyc3xlbnwxfDB8fHwxNzA5MjM1MTUyfDAixlibrb 4.0.3q80w1080
Niestabilne podłoże to problem, który może pojawić się na działkach prywatnych, ale również w miejscach publicznych. Jeżeli mamy do czynienia z tego typu powierzchniami, należy jak najszybciej je utwardzić. Niestety ...