Jak odnowić drzwi wejściowe? Stare kontra nowe

Jak odnowić drzwi wejściowe? Stare kontra nowe

Zastosowanie powłok na starych ościeżnicach w znaczący sposób obniża nakład pracy i uszkodzenia mieszkania w czasie przeprowadzanych remontów. Jednocześnie ościeżnice metalowe stosowane niemalże szeroko w polskim budownictwie.

Na czym to polega?

Nie dość, że przez długi czas wyglądają brzydko to pozbycie się ich to poważny problem. W większości przypadków są mocno przytwierdzone do betonowych ścian i podłóg, co wymaga intensywnego kucia i zdjęcia osłony podczas otwierania drzwi. Zainstalowana rama naprawcza wygląda prawie identycznie jak model tradycyjny – wskazuje producent drzwi.

Są zawieszane, nadają się do skakania i składanych drzwi i mogą być używane z szeroką gamą otworów drzwiowych. Jednak najpopularniejsze są otwory o szerokości niespełna 80 centymetrów.

Aspekt montażu

Instalacja nie jest skomplikowana i można ją przeprowadzić poprawnie bez udziału ekspertów. Specjalna konstrukcja nakładek pozwala na pozostawienie istniejącej ramy lub zastąpienie jej inną dostępną w standardowym rozmiarze. Powłoki naprawcze do starszych ościeżnic szczególnie polecane są, gdy chcesz zmienić charakter wnętrza bez wielu typowych barier – dodaje producent drzwi.

Właściciele bloków mieszkalnych, w których ściany i sufity są wykonane z betonu, szczególnie powinni rozważyć instalację tych produktów. Ingerencja w tego typu przegrody jest bardzo trudna i czasochłonna, a bez niej nie da się usunąć starych, zwykle metalowych i solidnie zamocowanych ram. Nieinwazyjne osłony montażowe przydają się również wtedy, gdy usunięcie starej ościeżnicy jest całkiem niemożliwe ewentualnie nieopłacalne – informuje producent drzwi.

Zastosowanie i koszt

Są to głównie sytuacje takie jak: obecność drzwi na ścianie nośnej, ulepszenie wynajmowanych domów. Wtedy osłony całkowicie rozwiązują problem drzwi, które wcześniej nie wyglądały dobrze. Chociaż istnieje wiele potencjalnych ulepszeń do opracowania, muszą wystąpić pewne trudności. Faktem jest, że nie jest to poważna przeszkoda, w niektórych przypadkach może być ważna – stwierdza producent drzwi.

O kosztach zakupu decyduje oczywiście jakość tych produktów oraz zastosowane materiały wykończeniowe. Ceny za dodatkowe powłoki zwykle zaczynają się od 300 zł. Powłoki oferowane są tylko przez wybranych producentów stolarki drzwiowej i niekiedy trzeba składać na nie indywidualne zamówienia, których realizacja może potrwać kilka tygodni – wskazuje producent drzwi.

Faktem jest, że zastosowanie tego typu konstrukcji nieznacznie zmienia rozmiar otworu drzwiowego. Ramy naprawcze są nieco droższe niż ich zwykłe odpowiedniki.

 

Zobacz również

Panel DR, czy czytnik CR, czyli, jak wybrać sprzęt diagnostyczny do gabinetu weterynaryjnego?

unnamed file
Radiografia jest bez wątpienia doskonałym narzędziem diagnostycznym tak w medycynie ludzkiej, jak i w weterynarii. Postęp technologiczny sprawił, że cyfrowa radiografia jest coraz chętniej wykorzystywana przez gabinety weterynaryjne, a sprzęt ...

Chcesz znaleźć ciekawy kierunek studiów – poznaj idealne propozycje dla Ciebie!

photo 1522202176988 66273c2fd55fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzOXx8dW5pdmVyc2l0eXxlbnwxfDB8fHwxNjc0Njg4OTk2ixlibrb 4.0.3q80w1080
Studiowanie kierunku, który jest interesujący, ma bardzo ważne znaczenie. Często nauka o tym, co nas interesuje, sprawia ogromną radość, a perspektywa wykonywania w przyszłości związanej z tym pracy jest dla ...