Operacja tchawicy u psa gdzie? Na co zwrócić uwagę szukając chirurga dla psa?

photo 1571772996211 2f02c9727629cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHx2ZXR8ZW58MXwwfHx8MTY0NjMwMjg2NAixlibrb 1.2.1q80w1080

Zapadnięcie tchawicy u psów zazwyczaj dotyczy mniejszych ras. Schorzenie to zaliczane jest do chorób przewlekłych, które muszą być leczone, aby komfort życia czworonoga się poprawił. Niekiedy konieczne może okazać się leczenie operacyjne. Gdzie należy wykonać taką operację i kiedy zabieg ten jest niezbędny?

Gdzie wykonać operację tchawicy u psa?

Tchawica u psa odpowiada za pomoc w transporcie powietrza. Niestety w momencie, kiedy tchawica się zapada, dochodzi do zaburzeń oddychania u czworonoga. W takiej sytuacji należy jak najszybciej wdrożyć odpowiednie leczenie, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do jeszcze poważniejszych problemów, jeżeli chodzi o zdrowie zwierzaka.

Znalezienie miejsca, gdzie zostanie przeprowadzona profesjonalna operacja tchawicy u psa nie zawsze jest proste. Zazwyczaj mamy obawy, czy w czasie operacji nie dojdzie do powikłań oraz, czy osoba wykonująca zabieg ma doświadczenie w tego typu zabiegach.

Oczywiście chirurg dla psa zawsze musi profesjonalnie podchodzić do każdego swojego pacjenta, dlatego nie powinniśmy się obawiać o zdrowie i życie pupila. Jeżeli jednak nie mamy pewności co do konkretnego miejsca, możemy sprawdzić opinie innych właścicieli zwierząt, którzy korzystali z usług, co pomoże nam podjąć odpowiednią decyzję.

Czy operacja zawsze jest konieczna?

Na szczęście operacyjne leczenie zapadniętej tchawicy nie zawsze jest konieczne. Aby dokładnie obejrzeć tchawicę niezbędne jest wykonanie zdjęcia rtg, które uwidoczni wszystko to, co weterynarz chce zobaczyć. Istnieją metody leczenia opierające się na farmakologii, jednak czasem zdarza się, że operacja jest potrzebna.

Jeśli specjalista podejmie decyzję o przeprowadzeniu operacji nie powinniśmy podważać jego diagnozy, ponieważ chodzi tu o zdrowie i życie psa. Każdy chirurg ponosi odpowiedzialność za to, co robi, dlatego musi on indywidualnie traktować każdy przypadek, a także ratować życie oraz zdrowie najlepiej jak potrafi.

Opieka nad psem po operacji

Pies, który przeszedł operację tchawicy, musi pozostać pod opieką weterynarza przez około 24 godziny. Często podawany jest także tlen, który poprawia jakość oddechu w czworonoga. Ponadto po zabiegu może wystąpić także kaszel, co wymaga podawania odpowiednich leków.

Pies po takiej operacji powinien mieć ograniczoną aktywność fizyczną, aby nie doszło do powikłań. Opieka nad psem po operacji wymaga dużo uwagi i troski, dzięki czemu zwierze szybciej dojdzie do siebie.

Zobacz również

Jak dobrać materac? Kilka podpowiedzi

Jak dobrać materac? Kilka podpowiedzi
Materac to pewna konstrukcja zaprojektowana tak, aby zapewnić odpowiednie podparcie ciała w pozycji leżącej. Dobrze dobrana osoba zapewnia wygodny, zdrowy i bezpieczny sen. Nawet najlepsza sofa, narożnik lub rozkładana sofa ...

Jak znaleźć dobrą pracę, gdzie szukać pracodawców godnych uwagi?

photo 1552664730 d307ca884978ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30
Są ludzie, którym znalezienie pracy nie zabiera zbyt wiele czasu. Potrafią w sposób instynktowny wśród wielu ogłoszeń znaleźć takie, które zapewniają i dobre warunki i rzetelnego pracodawcę. Jednakże nie wszyscy ...