Jak wybrać garnitur do sylwetki, aby dobrze w nim wyglądać?

photo 1584940121258 c2553b66a739cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1OHx8c3VpdCUyMGdyZWVufGVufDF8MHx8fDE2NDI0MTc2NDUixlibrb 1.2.1q80w1080

Garnitur w modzie męskiej zajmuje poczesne miejsce, gdy myślimy o stylu i elegancji. To, czy będzie tak wyglądał na każdym mężczyźnie, zależy od kilku czynników. Nie każdy pan ma uniwersalne wymiary i sylwetkę, zdarzają się różne jej typy, co sprawia, że czasem trudno jest dopasować strój do swoich uwarunkowań.

Strój musi tak leżeć, by dobrze zamaskować pewne mankamenty figury, a nie je uwypuklić. Tu dobrym rozwiązaniem jest garnitur na miarę. Kraków, to miasto, gdzie każdy pan może znaleźć specjalistę szyjącego stroje formalne na zamówienie.

Garnitur dla pana z brzuszkiem – o czym należy pamiętać?

Garnitur dla pana z pełną figurą musi być odpowiednio skonstruowany technicznie i dobrze uszyty. Trzeba tu umiejętnie dobrać nie tylko krój, ale również kolor i wzór, bo nie u każdego mężczyzny z brzuszkiem wszystko pasuje. Dlatego też idealnym rozwiązaniem jest zamówienie garnituru u krawca, który będzie umiał zdjąć miarę z klienta i dobrze dopasować każdy element stroju do jego figury.

Począwszy od kroju, warto w tym przypadku postawić na, klasyczny fason z prostymi nogawkami oraz z dużymi i również prostymi połami marynarki. W ten sposób skutecznie zamaskuje się nadmiar ciała, a jednocześnie, strój na miarę, nie będzie wisiał, ani cisnął. W kolorystyce panowie o takiej figurze powinni dobrze odnaleźć się w odcieniach niebieskiego, natomiast deseniem nie powinna być kratka, ani poziome prążki.

Szczupły i wysoki mężczyzna – jaki garnitur wybrać?

W przypadku szczupłego i wysokiego mężczyzny kluczowe jest idealne dopasowanie marynarki i spodni pod kątem długości. Marynarka powinna kończyć się za pośladkami, a rękawy muszą sięgać do 1,5 cm od nadgarstka. Spodnie z kolei nie mogą być za krótkie i muszą delikatnie zachodzić na buty.

Wybór garnituru w tym przypadku również nie jest łatwy, ze względu na to, że salony mody męskiej bardzo rzadko oferują coś w innym rozmiarze niż te najbardziej popularne. Uszycie garnituru będzie zatem jedynym dobrym rozwiązaniem. Korzyść w postaci dobrze dopasowanej marynarki i idealnie skrojonych spodni jest tu oczywista i przekłada się na klasę i elegancki wygląd.

Sylwetka atletyczna – w co ubrać takiego pana?

Sylwetkę atletyczną charakteryzuje rozbudowana muskulatura w ramionach. Cechą kolejną takiej figury są wąskie biodra oraz mocne uda. Tu warto sięgać po garnitury w stonowanych kolorach, jak popiel czy granatowy i postawić krój garnituru, który nie zaburzy proporcji ciała. W takim przypadku w marynarce nie powinny znaleźć się wypełnienia w ramionach, ani zbyt wąskie lub za szerokie wyłogi.

Zobacz również

Metalizacja próżniowa – co to jest? Sposoby dekoracji butelek szklanych

unnamed file 8
W przypadku zdobienia opakowań luksusowych można wykorzystać bardziej oryginalne techniki dekoracyjne. Nie tylko nadadzą one wyjątkowego blasku i połysku butelkom szklanym, lecz znacznie podniosą wartość ekspozycyjna danego produktu. Jedną z ...

Gdzie kupić stopery? Co wpływa na jakość zatyczek do uszu?

photo 1484353371297 d8cfd2895020ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30
Chcesz kupić stopery, ale nie wiesz jaki sklep wybrać? Pomimo że istnieje wiele miejsc, gdzie można kupić tego rodzaju ochronniki słuchu, to wybór konkretnego z nich nie zawsze jest prosty. ...