Jakie chusteczki nawilżane? Jak prawidłowo dbać o higienę okolic intymnych?

Jakie chusteczki nawilżane? Jak prawidłowo dbać o higienę okolic intymnych?

Dbanie o higienę intymną to podstawowa czynność dla każdej kobiety. Dlatego też oprócz zwykłych płynów do mycia okolic intymnych bardzo ważne są także chusteczki nawilżane. Są one idealne podczas podróży lub wtedy, gdy jesteśmy w pracy. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie produkty tego typu są odpowiednie. Warto więc poszukać takich chusteczek, które będą dla nas idealne.

Chusteczki do higieny intymnej – jakie wybrać?

Podczas wyboru takich chusteczek bardzo ważne jest ich pH. Niestety wiele kobiet nie zwraca na to uwagi, a jest do dosyć istotne, aby nie doprowadzić do niechcianych infekcji. Najbardziej odpowiednie produkty to te, które nie zawierają sztucznych składników, a więc muszą być one delikatne, żeby nie powodował uczulenia.

Chusteczki nawilżane do higieny intymnej powinny mieć działanie łagodzące. Im bardziej naturalne będą, tym jest większe prawdopodobieństwo ich skuteczności. Często się zdarza, że Panie patrzą wyłącznie na cenę, co nie jest dobrym rozwiązaniem.

Podczas zakupu takich chusteczek należy kierować się przede wszystkim działaniem i składem. Kobiety w ciągu dnia są bardzo aktywne. Codzienne obowiązki lub praca często uniemożliwiają utrzymanie prawidłowej higieny, dlatego należy używać chusteczek, które przywrócą świeżość i czystość okolic intymnych.

Chusteczki hipoalergiczne

Jeśli mamy skłonności do alergii i podrażnień trzeba rozważyć zakup chusteczek hipoalergicznych, które z pewnością nie przyczynią się do powstania kolejnych alergii. Na każdym opakowaniu możemy znaleźć informacje o tym, dla jakiej grupy kobiet są kierowane.

Tutaj ważny jest też zapach, który również odgrywa ważną rolę podczas wyboru. Oczywiście nawilżane chusteczki do okolic intymnych są tak samo skuteczne, jak te bezzapachowe. Jednak dobrze jest unikać intensywnych zapachów, ponieważ mogą przynieść one odwrotne skutki.

Chusteczki o mocnym zapachu mogą stać się przyczyną zaczerwienienia, a nawet silnego podrażnienia. Najbezpieczniej jest wybierać produkty mające delikatną woń, a w dodatku zawierają naturalne wyciągi.

Opakowanie idealne do damskiej torebki

Chusteczki do higieny intymnej najczęściej kupujemy w małych paczkach. Pozwala to na schowanie ich do torebki. W ten sposób w każdej chwili będziemy mogły je użyć.

Należy jednak wiedzieć, że taki produkt nie zastąpi konieczności codziennego mycia. Zadaniem takich  chusteczek jest pomoc w dbaniu o higienę intymną w miejscach, gdzie mamy ograniczone możliwości. Nie można, więc traktować ich, jako główny kosmetyk do higieny intymnej.

Zobacz również

Jak położyć samoprzylepne panele winylowe? Jakie korzyści płyną z montażu paneli samoprzylepnych?

unnamed file 1
Piękna podłoga to niekiedy wizytówka naszego domu. Jednak sam wybór takiej podłogi nie zawsze jest prosty. Oprócz wyglądu i dopasowania do wnętrza bardzo ważny jest rodzaj paneli, jakie wybierzemy. Panele ...

Jaki podkład epoksydowy wybrać? Sprawdź co musisz wiedzieć

unnamed file 4
Przed właściwym procesem lakierowania, trzeba najpierw przygotować odpowiedni podkład. To on zapewniał będzie równomierne rozłożenie barwnika i zagwarantuje jego dobrą przyczepność do elementów karoserii. Lakiernicy coraz częściej wykorzystują obecnie podkład ...