Jakie buty męskie kupić w góry?

unnamed file 5

Wybór butów w dzisiejszych czasach wcale nie jest takim łatwym zadaniem, jak może się wydawać. Ponieważ możliwości jest praktycznie nieskończenie wiele, można mieć kłopot z wyborem odpowiedniego obuwia, szczególnie gdy pierwszy raz chcemy kupić buty w góry. Jakie wybrać i czym się kierować podczas takich zakupów?

Buty trekingowe – jakie?

Każdy, kto planuje górskie wędrówki, bez wątpienia powinien zaopatrzyć się w wygodne, komfortowe w użytkowaniu buty. Czym powinny charakteryzować się buty idealne? Po pierwsze muszą być wygodne, powinni mieć odpowiedni rozmiar, nie mogą być zbyt ciasne, ale także za duże, gdyż zdobywanie górskich szczytów może okazać się utrudnione i okupione cierpieniem z powodu otarć oraz odcisków.

Buty trekingowe merrell nie należą do najtańszych, dlatego należy dobrze przygotować się do takich zakupów. Nie dajmy się nabrać na slogany marketingowe promujące uniwersalne buty trekingowe, gdyż  prawda jest taka, że takich nie ma. Inne obuwie będziemy musieli, kupić wybierając się w Beskidy, inne gdy chcemy zdobywać górskie szczyty w Tatrach.

Od renomowanego producenta

Wybór butów w góry nie może być przypadkowy, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw i dostosować rodzaj butów do powierzchni, po której będziemy się poruszać. Podstawa to podeszwa oraz śródpodeszwa, czyli bieżnik dostosowany do skał. 

Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie butów od renomowanego, cenionego producenta, wówczas można mieć pewność co do tego, że wybrane obuwie będzie wygodne, ale także wytrzymałe, czyli po prostu będzie dobrze spełniać swoje funkcje. 

Nawet gdy buty trekingowe będą kosztować więcej, to bez wątpienia będzie to inwestycja na lata. 

Jak prawidłowo dobrać rozmiar?

Choć może się wydawać, że dobór rozmiaru to najmniej istotna kwestia, wiele osób kupuje buty, które nie są dopasowane do ich stóp, przez co obuwie może okazać się niewygodne. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście przymierzenie butów w sklepie stacjonarnym, aby móc sprawdzić, czy są komfortowe w użytkowaniu. 

Buty trekingowe należy mierzyć zawsze na zmęczonej stopie, tak więc warto wybrać się na takie zakupy popołudniem. Weźmy ze sobą także specjalne skarpetki trekingowe, w których mamy zamiar chodzić w góry. Zwykłe, bawełniane skarpetki nie są najlepszym pomysłem, modele trekingowe lepiej ochronią naszą stopę przed otarciami i poprawią krążenie krwi. 

 

Zobacz również

Szlifierka kątowa jak założyć tarczę? W jaki sposób ułatwić sobie wymianę tarczy?

Szlifierka kątowa jak założyć tarczę? W jaki sposób ułatwić sobie wymianę tarczy?
Szlifierka kątowa to popularne urządzenie stosowane nie tylko do pracy zarobkowej, ale również w przydomowych warsztatach. Taka szlifierka umożliwia wykonywanie różnych prac, w tym również cięcie metalu. Sam zakup i ...

Wybór drzwi wejściowych z PCV. Czy to dobry pomysł?

unnamed file 1
Drzwi zewnętrznych nie kupuje się zbyt często. Wybór podyktowany jest zazwyczaj wieloletnim użytkowaniem, a tym samym nacisk położony jest na trwałość. Dodatkowo brane są pod uwagę walory estetyczne, parametry techniczne ...