Wybielanie zębów – domowe sposoby, czy wizyta w gabinecie dentystycznym?

photo 1598531228433 d9f0cb960816cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxN3x8ZGVudGlzdCUyMGRlbnRpc3RyeXxlbnwxfDB8fHwxNjQ4NTY2ODk1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Zdrowe zęby błyskające bielą w szerokim uśmiechu to marzenie i cel bardzo wielu osób. Dzięki coraz lepszej świadomości społecznej i wiedzy stawiamy na profilaktykę i przestajemy bać się dentystów. To dobry znak naszych czasów, a dobry stomatolog w Krakowie Bronowicach, Ełku, czy Wrocławiu, jest w stanie efektywnie pomóc uzyskać piękny i zdrowy uśmiech.

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób uzyskać tak lśniąco białe zęby, jak na reklamach, a szczególne dylematy mają osoby, których naturalnym kolorem uzębienia jest delikatny kremowy. Często takie osoby stosują szereg domowych sposobów wybielania zębów. Zarazem warto dodać, że coraz popularniejsze staje się wybielanie zębów w klinice stomatologicznej.

Jak utrzymać uzębienie w dobrym stanie i zachować białe zęby?

Białe, i równe, a przede wszystkim zdrowe zęby to atrybut osób pewnych siebie i świadomych jak ważne jest ich utrzymanie w dobrym stanie. By tego dokonać, nie trzeba wielkiego wysiłku, jedynie konsekwentnych działań pielęgnacyjnych oraz okresowych kontroli stomatologicznych. Naturalnie białe zęby, nawet jeśli z wiekiem ciemnieją, to i tak przyciągają uwagę i wpływają na dobre samopoczucie.

Kolor zębów zależny jest od indywidualnych uwarunkowań człowieka i warto tu nadmienić, że upływ lat może to nieco zmienić. Jednakże w każdym wieku można poddać się zabiegowi wybielania zębów w profesjonalnym gabinecie.

Wybielanie zębów u dentysty — jak wygląda?

Zabieg wybielania zębów, to coraz częściej wybierana usługa w ofercie klinik stomatologicznych. Głównym jej celem jest rozjaśnienie koloru zębów, czasem nawet o kilka tonów. Nie jest to też trudny zabieg, ani zbyt bolesny, a efekty są widoczne natychmiast.

Zabieg ten jest wykonywany najczęściej z użyciem lasera lub lampy i polega na nałożeniu preparatu wybielającego. W ten sposób utrwalone szkliwo potraktowane jest promieniami, a samo naświetlanie trwa nie dłużej niż 15 minut. Najistotniejsze jest to, żeby przed wybielaniem wyleczyć wszystkie zęby, gdyż muszą być one w idealnym stanie.

Przeciwwskazania do wybielania zębów

Wybielanie zębów u stomatologa jest możliwe w znakomitej większości przypadków. Jednakże są takie sytuacje, gdy dentysta odmawia jego wykonania. Zwykle jest to związane ze stanem zdrowia jamy ustnej. Niewyleczone ubytki, paradontoza, czy próchnica muszą być najpierw dokładnie wyleczone, aby móc przeprowadzić zabieg.

Pamiętać warto, że białe zęby w każdym wieku można zachować, odpowiednio o nie dbając. Codzienna pielęgnacja i okresowy skaling i piaskowanie, a także używanie odpowiednich preparatów do higieny są w tej kwestii kluczowe.

Zobacz również

Czy szycie garnituru na miarę, w dzisiejszych czasach, jest opłacalne?

photo 1585412459272 762fb93357c3cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNDV8fHN1aXQlMjBncmVlbnxlbnwxfDB8fHwxNjQyNDE3NjQ2ixlibrb 1.2.1q80w1080
Garnitur to nieodłączna część męskiej garderoby. Zdecydowanie większość panów posiada taki strój formalny w szafie, przynajmniej jeden. Poza zawodowym dress codem nakładającym obowiązek noszenia garnituru, w życiu prywatnym jest kilka ...

Dlaczego ogórek to idealny składnik letniego smoothie?

photo 1599448191905 7bedab8ced59cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxjdWN1bWJlcnxlbnwxfDB8fHwxNjU2OTY5NTAyixlibrb 1.2.1q80w1080
Nie trzeba być wegetarianinem, żeby rozsmakować się w koktajlach owocowych, warzywnych lub mieszanych. Zbilansowana dieta, w której składniki odżywcze, w odpowiednich proporcjach są dostarczane do organizmu, to dieta złożona z ...