Jaki brodzik wybrać? Sprawdzamy najpopularniejsze warianty

jaki brodzik wybrac sprawdzamy najpopularniejsze warianty

Organizując łazienkę mamy kilka możliwości aranżacji. Możemy postawić na wygodną i pojemną wannę, dzięki której zrelaksujemy się po ciężkim dniu pracy. Albo wybrać praktyczne rozwiązanie w postaci kabiny, która znacznie ułatwi codzienną higienę. Jednak przy tym wariancie należy pamiętać o doborze właściwego brodzika. Czym powinien charakteryzować się ten idealny?

Na co zwracać uwagę w trakcie doboru brodzika?

W pierwszej kolejności warto uwzględnić wymiary kabiny. Brodzik Schedpol powinien idealnie pasować do jej obrysu, dzięki czemu woda nie będzie przeciekać na zewnątrz. Przed wyjściem do sklepu warto więc ustalić długość i szerokość posiadanej kabiny. W przypadku produktów półokrągłych liczy się wielkość promienia.

Najczęściej dostępne są warianty o wymiarach 80 × 80, 90 × 90 lub 100 × 100. W przypadku półokrągłych brodzików popularne są produkty o promieniu 45 cm, 50 cm oraz 55 cm. Przed dobraniem właściwego najlepiej będzie zmierzyć parametry kabiny, lub sprawdzić je w karcie producenta.

Brodzik płytki czy głęboki?

Obie możliwości mają swoje zalety. Producent Schedpol udostępnia zarówno warianty z płaskim jak i głębokim dnem. Te pierwsze będą przydatne zwłaszcza przy łazienkach o dużej wysokości – brodzki są zdecydowanie niższe, przez co ułatwią montaż kabiny w łazience.

Warianty z głębokim dnem mają jednak inne zalety. To produkty, które mogą dodatkowo posłużyć jako mała wanienka przy kąpaniu dziecka. Brodzik Schedpol z głębokim dnem ułatwi również wykonanie ręcznego prania. Niestety ten typ może być jednak mniej przyjazny dla osób starszych. Często seniorzy mają ograniczone zdolności ruchowe, przez co wchodzenie do brodzika o wysokich ściankach zewnętrznych będzie sporym problemem. W takim przypadku dobrze jest zastosować wariant płytki.

A może brodzik podpłytkowy marki Schedpol?

To nowoczesny wariant, który praktycznie stapia się z poziomem posadzki. Uniwersalna budowa brodzika pozwoli na bezpieczne korzystanie z kabiny przez osoby w każdym wieku. To produkt, który bezpośrednio montuje się w podłogę, a dzięki ograniczonej ilości krawędzi, brodziki są stosunkowo łatwe do czyszczenia.

Najczęściej montowany jest w nich odpływ liniowy. Pomaga on skutecznie odprowadzać wodę bez ryzyka przeciekania, które ma miejsce przy standardowym syfonie odpływowym. System liniowy jest również bardzo ergonomiczny – odpowiednio obudowany układ łatwo się czyści i rzadko ulega zatkaniu.  Wykorzystanie odpływu liniowego zmniejsza również ryzyko awarii hydraulicznej podczas korzystania z kabiny.

Zobacz również

Headhunter – kto to jest i w jaki sposób znajduje idealnych pracowników?

unnamed file 1
Niewątpliwie znakiem naszych czasów jest łatwość w pozyskaniu siły roboczej, a jednocześnie wielka trudność w znalezieniu wykwalifikowanego i dobrego pracownika. Przedsiębiorcy ogłaszając „dam pracę”, mogą liczyć się z odzewem, szczególnie, ...

Drzwi zewnętrzne z pochwytem, czy z klamką? Oto jest pytanie…

unnamed file 2
Tradycyjna klamka podkreśla ponadczasowy i tradycyjny charakter domostwa. Nadaje drzwiom rustykalnego stylu i pięknie komponuje się z całością takiej aranżacji. W przypadku pochwytów można powiedzieć, że elegancja łączy się tu ...