Jaka pizza? Sprawdzone pizzerie w Krakowie

unnamed file 2

Każdy koneser tego włoskiego dania ma swoje preferencje (zarówno co do nadzienia, jak i samego ciasta). Dlatego trudno jest wskazać, który rodzaj pizzy jest lepszy, zależy to od indywidualnych gustów. Jednak niezależnie od twoich preferencji smakowych, istnieje kilka podstawowych czynników, które decydują o dobrej pizzy, która powinna prezentować każdy rodzaj pizzy.

Neapolitana, a sycylijska

Neapolitańska to najbardziej włoska ze wszystkich podziałów włoskiej pizzy. Wywodzi się z Neapolu. Przyciąga uwagę nie tylko wyśmienitym smakiem, ale także kolorami. Do stworzenia pizzy neapolitańskiej potrzebne są tylko trzy składniki: pomidory San Marzano, tłuszcz z mozzarelli, liście bazylii. Danie posypane oliwą z oliwek – przypomina pizzeria kraków.

Sycylijska to pizza, która tym daniem różni się od naszej wyobraźni. Większość z nas jest przekonana, że  pizzę należy ograniczyć. Jej konsystencja różni się od tego, co gotuje się w innych częściach Włoch. Pizza sycylijska nie jest okrągła, ale czterostronna ewentualnie przypominająca kwadrat.

Bianca i Ziti

Bianca to znana w całych Włoszech pizza.  Różni się od innych rodzajów pizzy w zupie na mleku. Wśród jego składników nie ma pomidorów. Musimy pamiętać, że w Rzymie pod tą samą nazwą piecze się chleb z solą i odrobiną oliwy – podkreśla pizzeria kraków.

Ziti – tego typu pizza nie jest znana w Polsce. Danie składa się z makaronu i trzech rodzajów sera. Na spodzie pizzy znajduje się ciasto przygotowane w tradycyjny sposób. Ciasto drożdżowe polane sosem pomidorowym, posypane makaronem zmieszanym zarówno z mozzarellą, jak i serem ricotta. Poza tym danie posypane jest bardzo popularnym we Włoszech parmezanem.

Kilka ciekawostek

Pizza to po pierwsze proste, a jednocześnie sycące danie, które jest często zamawiane. Każdy, kto chce zjeść dobrą pizzę w Krakowie, może skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Wpisując termin pizza Kraków możesz szybko znaleźć adresy najlepszych pizzerii.

Większość ludzi smakuje pizzę, więc możemy bez obaw zamówić ją online dla większej liczby osób. Pizza to niezwykłe połączenie intensywnego smaku, na przykład wędzony kurczak i cebula ze słodkimi pomidorami i kukurydzą, to subtelna uczta dla podniebienia. Niezależnie od tego, jakie danie wybierzemy z naszej oferty online, nie zawiedziemy się korzystaniem z usług pizzerii w Krakowie.

Krakowskie pizzerie zawierają wysokiej jakości składniki, które nadają potrawom niepowtarzalny i niepowtarzalny smak, dlatego restauracje tak chętnie odwiedzają i zamawiają jedzenie w postaci dowozu do wskazanego miejsca.

 

Zobacz również

Jak odpowiednio dobrać obuwie ochronne dla pracowników?

unnamed file 1
Często, po wielu godzinach pracy, czujemy, ze jesteśmy wyczerpani, bo byliśmy „cały dzień na nogach”. W ciągu przeciętnego dnia pracy stopy pracującego na stojąco człowieka są bardzo obciążone. Szczególnie widoczne ...

Garnitur do biura, smoking na bal, a co na ślub?

unnamed file
Ślub, to okazja, która teoretycznie zdarza się tylko raz, a nawet, jeśli się zdarza powtórnie jest równie uroczysta i wymaga odpowiednich przygotowań. Pan młody w dzisiejszych czasach ma szereg rozwiązań ...