Implanty zębowe – jak wygląda zabieg?

unnamed file

Zęby to bardzo ważny element naszego wizerunku, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że implantologia cieszy się obecnie tak dużym zainteresowaniem. Niestety implanty zębowe nie są refundowane przez NFZ, dlatego nie każdy może pozwolić sobie na takie rozwiązanie. Niemniej jednak jest to bardzo dobra propozycja dla każdego, kto z różnych względów stracił własne zęby lub zęba. Jak wygląda leczenie implantologiczne?

Co przed zabiegiem?

Osoby zainteresowane implantami zębowymi będą musiały przejść konsultację wstępną, na której lekarz stomatolog poznaje oczekiwania oraz potrzeby pacjenta. Uzyskanie zadowalających wyników leczenie bardzo często wymaga wykonania dodatkowych zabiegów typu odbudowa kości, z tego względu nie jest to taka prosta sprawa, jak początkowo może się wydawać.

Następnie pacjent wypełnia odpowiednią ankietę zdrowia oraz odpowiada na poszczególne pytania dentysty. Kolejnym etapem jest badanie kliniczne, które jest kluczowe, aby móc zakwalifikować pacjenta do leczenia implantologicznego. Podczas badania oceniany jest stan przyzębia, tkanek miękkich, pozycje zębów oraz obszary bezzębne. Na tej podstawie lekarz może zaplanować leczenie. 

Jakie implanty zębowe wybrać?

Implanty zębowe Kraków to nowoczesne rozwiązanie będące idealną alternatywą dla mostów czy ruchomych protez. Implant nie obciąża zębów sąsiadujących, co jest bardzo dużą zaletą, poza tym prezentuje się naprawdę bardzo efektownie i trudno odróżnić go od pozostałych zębów. Obecnie największą popularnością cieszą się implanty wykonane z tytanu, gdyż są trwałe, a jednocześnie obojętne dla organizmu, co ma duże znaczenie szczególnie w przypadku alergików. Nie ma też dużego ryzyka, że nasz organizm odrzuci taki wszczep. 

Niezależnie od tego, czy chcemy odtworzyć pojedynczy ząb, kilka zębów czy cały łuk zębowy, implantologia nam to umożliwia. Chociaż takie rozwiązanie nie należy do najtańszych, jest obecnie jednym z najlepszych sposobów na odzyskanie zdrowych i pięknych zębów w dość krótkim czasie.

Gdzie szukać specjalisty implantologa?

Niestety jak w każdej branży, również w stomatologii niekiedy zdarzają się niekompetentni dentyści, dlatego podczas wyboru gabinetu stomatologicznego, warto mieć oczy szeroko otwarte. Nie wybierajmy pierwszego lepszego implantologa, decydujmy się na współpracę z lekarzem posiadającym duże doświadczeniem w branży, który ma szeroką wiedzę, korzysta z nowoczesnego sprzętu i co najważniejsze może pochwalić się zadowolonymi pacjentami.

Najlepszym potwierdzeniem wiedzy i kompetencji stomatologa jest wykonana przez niego praca. Nie bójmy się zadawać pytań i prosić o zaprezentowanie rezultatów leczenia implantologicznego wcześniejszych pacjentów. Wybór dobrego stomatologa to podstawa.

Zobacz również

Jaki garnitur ślubny wybrać? Lepiej kupić, czy uszyć?

photo 1525442045200 0b22c8c869c9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0N3x8c3VpdCUyMGdyZWVufGVufDF8MHx8fDE2NDI0MTc2NDUixlibrb 1.2.1q80w1080
W życiu zdarzają się takie uroczystości, kiedy nic nie powinno zaskoczyć. Do nich należą zaślubiny. O odpowiednią oprawę ślubu i wesela państwo młodzi dbają przez wiele miesięcy. Jest to czas, ...

Jakie chusteczki nawilżane? Jak prawidłowo dbać o higienę okolic intymnych?

Jakie chusteczki nawilżane? Jak prawidłowo dbać o higienę okolic intymnych?
Dbanie o higienę intymną to podstawowa czynność dla każdej kobiety. Dlatego też oprócz zwykłych płynów do mycia okolic intymnych bardzo ważne są także chusteczki nawilżane. Są one idealne podczas podróży ...