Implanty zębowe – jak wygląda zabieg i ile kosztuje?

unnamed file 5

Utrata zębów to nie tylko problem natury estetycznej, bo niestety wiąże się także z dyskomfortem związanym z mówieniem, jedzeniem, prowadzi także do zmian w szczęce. To, dlatego ważne jest to, aby uzupełnić ubytek lub ubytki zębowe. Kiedy implanty zębowe będą dobrym rozwiązaniem?

Kiedy zalecane jest wszczepienie implantu zębowego?

Wskazaniem do wstawienia implantu zębowego jest występowanie braków w uzębieniu, zarówno pojedynczych, jak i takich o dużej rozległości. Implant można wstawić niezależnie od tego, czy są to braki w żuchwie, czy w szczęce. To dobra alternatywa dla tradycyjnych protez, gdyż implanty zębowe są od nich znacznie wygodniejsze. 

Implanty zębów Kraków to dobre rozwiązanie, gdyż dzięki temu można zachować zdrowie i atrakcyjny wygląd. Inaczej istnieje ryzyko, że zęby będą się przesuwać w łuku zębowym, może dojść do zmiany ich pozycji i w efekcie krzywienia się zębów, a także zapadania się twarzy. Osoby z ubytkami zębowymi wyglądają starzej, poza tym może dochodzić do nieodwracalnych zmian w szczęce, co działa na naszą niekorzyść.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wszczepienia implantu zębowego jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, na początku stomatolog musi wywiercić odpowiedni otwór w kości, aby móc wkręcić tytanową śrubę, na której będzie usadowiona korona. Oczywiście najpierw trzeba poczekać, aż rana całkowicie się zagoi, dopiero później można przystąpić do założenia korony.

Implanty zębowe są niewidoczne, korony można idealnie dopasować do kształtu i koloru pozostałych zębów. Dzięki temu nikt nawet nie zorientuje się, że poszczególne zęby nie są nasze. Dużo zależy od doświadczenia i precyzji stomatologa, dlatego ważne jest to, aby wybrać odpowiedniego specjalistę.

Ile to kosztuje?

Koszty założenia pojedynczego implantu zębowego mogą być różne w zależności od tego, jaki rodzaj implantów wybierzemy oraz jaką renomą cieszy się gabinet dentystyczny, z którego usług korzystamy. Orientacyjne koszty założenia jednego implantu mogą wahać się od 1800 – 4000 złotych. Do tej ceny należy doliczyć również łącznik protetyczny i śrubę gojącą. 

Chociaż koszty założenia implantów zębowych są wysokie i niestety nie są to usługi refundowane przez NFZ, to bez wątpienia jest to bardzo dobra inwestycja. Dzięki temu można odzyskać zdrowie oraz piękny uśmiech. To wygoda, komfort, w przeciwieństwie do niewygodnych protez, które trudniej utrzymać w czystości, o implantach można po prostu zapomnieć. 

 

Zobacz również

Jaki kompresor do piaskarki syfonowej? Dopasuj urządzenie do wybranego sprzętu

unnamed file 3
Proces piaskowania pozwala ostatecznie wypolerować  powierzchnię i usunąć nierówności. To praktyczny sposób czyszczenia strumieniowego z wykorzystaniem drobno przygotowanego ścierniwa o odpowiedniej twardości. Proces znajduje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. ...

Jaki jest najtwardszy metal? Czy obróbka twardego metalu jest możliwa?

unnamed file 2
Metal to tworzywo, które jest wykorzystywane do produkcji wielu różnych elementów, w tym także sprzętów, z których korzystamy na co dzień. Wyróżniamy wiele rodzaju metalu, a więc należy mieć na ...