Garnitur do biura, smoking na bal, a co na ślub?

unnamed file

Ślub, to okazja, która teoretycznie zdarza się tylko raz, a nawet, jeśli się zdarza powtórnie jest równie uroczysta i wymaga odpowiednich przygotowań. Pan młody w dzisiejszych czasach ma szereg rozwiązań modowych i może wybrać odpowiedni strój dopasowany tak do okazji, jak do swoich cech charakteru. Dobrze uszyty garnitur ślubny lub smoking jest podstawą eleganckiego i uroczystego wyglądu.

Jednocześnie moda idzie na przód, a nowoczesne projekty strojów ślubnych nie ograniczają się tylko do coraz wymyślniejszych sukni dla pań młodych. Garnitur, smoking, frak to klasyka, a projektanci oferują również inne rozwiązanie. Połączenie garnituru i smokinga to nowa aranżacja klasycznego ślubnego stroju.

Garnitur i smoking do ślubu w jednym

Garnitur smokingowy od jakiegoś czasu staje się hitem, jako męski strój do ślubu. Zapewnia swoją formą, że pan młody będzie się wyraźnie wyróżniał wśród gości, a jednocześnie zachowa elegancki i nowoczesny wygląd. Garnitur smokingowy to połączenie bardzo formalnego stroju, jakim jest smoking z wygodnym eleganckim garniturem.

Warto tu nadmienić, że smoking jest uroczystym strojem, który nie może być stosowany, na co dzień. Garnitur smokingowy również należy do tej kategorii, a to oznacza, że jest doskonałą, elegancką formą pasującą do ślubu. Różnicą jest to, że smoking bezwzględnie nakładany powinien być wieczorem, a garnitur smokingowy może być noszony przez cały dzień uroczystości ślubnej.

Jak dobrać dodatki do garnituru smokingowego?

Umiejętne połączenie garnituru i smokingu w praktyce oznacza zachowanie zalet obu form stroju formalnego. Dominuje tu zasada, że do takiego stroju pasuje wszystko to, co do smokingu, a nie wszystko, co d garnituru. Ważne jest, by pamiętać, że dobierając dodatki, wybierając kolor koszuli oraz butów, kierować się wyborem smokingowych elementów.

To powoduje, że należy zrezygnować z krawata na rzecz muchy, a koszula powinna mieć smokingową formę i bezwzględnie kolor biały. W tym kolorze powinna być również poszetka, a dopełnić aranżacji można pasem smokingowym.

Kolory i krój garnituru smokingowego

Dodatki do smokingu są idealne do tej formy stroju, czym więc równi się garnitur smokingowy od smokingu? Przede wszystkim marynarka ma wydłużoną linię, choć nie ma długich połów z tyłu, jak przy smokingu. Smokingowe rozcięcie jest tu obowiązkowe, tak samo, jak połyskliwe wyłogi marynarki, a także zapięcie na jeden guzik.

Jeśli chodzi o kolor, to niestety wybór opiera się na dwóch wariantach: granatowym i czarnym. Daje to w efekcie dość łatwy wybór, a całość komponuje się niezwykle elegancko i uroczyście.

Zobacz również

Ile wina można przywieźć z Hiszpanii? Na co zwrócić uwagę planując przewiezienie wina do Polski?

unnamed file 2
Wina pochodzące z Hiszpanii są znane na całym świecie. Ich smak i aromat rozpieszcza podniebienia nawet największych koneserów tego rodzaj alkoholu. Będąc na wakacjach w Hiszpanii nie ma osoby, która ...

Ile kosztują maseczki ochronne? Czy rodzaj maseczki ma wpływ na cenę?

Ile kosztują maseczki ochronne? Czy rodzaj maseczki ma wpływ na cenę?
Maseczki ochronne to jeden ze sposobów na walkę z koronawirusem. Zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa powoduje, że każdy jest chroniony przez przenoszeniem się wirusa. Obecnie maseczki są niezbędne, jeśli przebywamy w ...