Dlaczego ogórek to idealny składnik letniego smoothie?

photo 1599448191905 7bedab8ced59cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxjdWN1bWJlcnxlbnwxfDB8fHwxNjU2OTY5NTAyixlibrb 1.2.1q80w1080

Nie trzeba być wegetarianinem, żeby rozsmakować się w koktajlach owocowych, warzywnych lub mieszanych. Zbilansowana dieta, w której składniki odżywcze, w odpowiednich proporcjach są dostarczane do organizmu, to dieta złożona z produktów pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego. Istotne jest, aby warzywa i owoce wraz z mięsem i produktami zbożowymi komponowały się w pełnowartościowe posiłki o bogatym składzie.

Jednym z warzyw, które ma doskonały wpływ na zdrowie i na walory smakowe wielu potraw jest ogórek zielony. Niewątpliwie jest to również warzywo należące do ulubionych i zawsze chętnie spożywanych tak przez dorosłych, jak i przez dzieci. Bogactwo witamin i minerałów w ogórku jest tak duże, że jest to idealny składnik, na którym można przyrządzić letnie, zielone smoothie.

Ogórek — moc witamin w zielonym garniturze

Większość osób obiera ogórki ze skórek, tak ze względów higienicznych, jak również dlatego, że w skórce znajduje się odrobina goryczki. Zdecydowanie nie należy tego robić, a ogórek w całości powinien znaleźć się w każdym daniu. Skórka jest bogata w antyoksydanty, witaminę A oraz te z grupy B, ponadto najważniejszym składnikiem skórki jest błonnik, wpływający na trawienie.

Ogórek w 95 % składa się z wody, jednakże warto uzmysłowić sobie, jak bogaty jest jej skład. To w niej zawartych jest wiele składników, między innymi wysoka zawartość witaminy C. Reszta potencjału zdrowotnego znajduje się w miąższu i pestkach, a wykorzystując ogórek w całości, zapewniamy organizmowi dostarczenie wszystkich składników odżywczych.

Ogórkowe koktajle i smoothie — idealne danie na letnie upały

Ogórek to idealne warzywo, gdy chcemy przyrządzić świeże i soczyste smoothie warzywne. Użycie go jako głównego składnika pozwala uzyskać niebywale orzeźwiające i lekkostrawne danie. Ogórek zawiera niewiele kalorii, za to dzięki zawartości błonnika i jest sycący i zaspokaja głód.

Smoothie z ogórkiem, limonką i lodem z dodatkiem wody to wyjątkowo orzeźwiający, gęsty napój. Doskonale gasi pragnienie, a także nawadnia organizm, co przy letnich upałach jest niezwykle ważne.

Koktajle z ogórkiem — co jeszcze dodać?

Ogórek jest doskonałym warzywem do tworzenia pożywnego koktajlu letniego. Dzięki temu, że ma łagodny i uniwersalny smak, można go dodać do każdego koktajlu z owoców lub warzyw. Doskonale będzie się komponował z truskawkami, ananasem i bananem.

Da również wyśmienite połączenie z selerem naciowym lub pietruszką, dodając miksturze wiele świeżości. Ogórek uwielbia miętę oraz limonkę lub cytrynę. Taka kompozycja, szczególnie latem, pomaga w nawodnieniu organizmu i jego orzeźwieniu.

Zobacz również

Wypełniacze do paczek – jak zrobić? Czy maszyny do produkcji poduszek są dobrym rozwiązaniem?

unnamed file 3
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zamawia różne produkty przez internet. Jest to prosta i szybka forma robienia zakupów. Dla klienta stanowi to duże ułatwienie, jednak jeżeli chodzi o sprzedawców ...

Co ile km wymiana rozrządu będzie konieczna? Krótki opis procesu naprawy

unnamed file 1
Podczas eksploatacji pojazdu, poszczególne podzespoły i części w mniejszym bądź większym stopniu ulegają zużyciu. Dobrym przykładem jest rozrząd, który stanowi jeden z ważniejszych układów kontrolujących pracę auta. W trakcje eksploatacji ...