Czy szycie garnituru na miarę, w dzisiejszych czasach, jest opłacalne?

photo 1585412459272 762fb93357c3cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNDV8fHN1aXQlMjBncmVlbnxlbnwxfDB8fHwxNjQyNDE3NjQ2ixlibrb 1.2.1q80w1080

Garnitur to nieodłączna część męskiej garderoby. Zdecydowanie większość panów posiada taki strój formalny w szafie, przynajmniej jeden. Poza zawodowym dress codem nakładającym obowiązek noszenia garnituru, w życiu prywatnym jest kilka okazji do jego założenia.

Na rynku gotowych garniturów jest wiele, więc panowie rzadko myślą o sprawieniu go sobie u krawca. Równocześnie warto nadmienić, że pracownie krawieckie nie narzekają na brak zamówień. W związku z tym nasuwa się pytanie, czy warto zainwestować w garnitur na zamówienie? Czy jest to opłacalne?

Szyk i elegancja – ile to kosztuje?

Zakup garnituru gotowego wacha się od kilkuset zł do kilku i więcej tysięcy zł. Wszystko zależy od marki, fasonu i jakości gotowego produktu. Mężczyzna, który sięga po gotowy strój formalny musi jednak liczyć się z tym, że mogą być konieczne poprawki, aby leżał on idealnie na sylwetce. A to wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Elegancja i szyk jest istotą noszenia garnituru, dlatego musi on być dopasowany do mężczyzny we wszystkich detalach. Taki efekt można osiągnąć zamawiając garnitur na miarę u krawca. Koszt, być może będzie nieco wyższy niż przy zakupie gotowego, ale jednocześnie garnitur nie będzie wymagał dodatkowych interwencji, aby doskonale się prezentować.

Zalety szycia garnituru na miarę

Są okazje, kiedy naprawdę warto zadbać o elegancki wygląd. Ślub, czy szykowny bankiet firmowy zazwyczaj wymuszają sięgnięcie po wysokiej jakości i doskonale wymodelowanego stroju. Elegancję zapewnia zawsze dobrze skrojony garnitur, w odpowiednim fasonie i pasującej kolorystyce.

Zaletą kolejną szycia stroju formalnego jest to, że klient ma całkowitą wolność w doborze i fasonu i koloru, a także materiału. W tych kwestiach warto zdecydowanie polegać na zawodowych opiniach przygotowującego garnitur krawca. Nie mniej, zawsze pozostaje pewność, że taki strój będzie indywidualny i niepowtarzalny, a tym samym pozwoli wyróżnić się w tłumie.

Czy szycie na miarę ma jakieś wady?

Jedyną wadą, jaką można znaleźć w tej opcji to czas. Uszycie garnituru wymaga przygotowania, wielu przymiarek i dopasowani. To powoduje, że czas od zamówienia garnituru do jego kompletnego odebrania może wynosić nawet kilka tygodni.

Jednakże warto podkreślić, że efekt końcowy tą niedogodność w pełni niweluje. Zwykle należy odpowiednio wcześniej zamówić strój i spokojnie czekać. Wybrać też można profesjonalny zakład krawiecki, który ma dobrą opinię oraz przyspieszone terminy realizacji.

Reasumując, garnitur zdecydowanie bardziej opłaca się uszyć, niż kupić. A uszyty z dobrego materiału posłuży wiele lat.

Zobacz również

Jak ustawić łóżko w małej sypialni? Jakie łóżko do małej sypialni będzie najlepsze?

photo 1463620910506 d0458143143ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2M3x8aG9tZSUyMGZ1cm5pdHVyZXxlbnwxfDB8fHwxNjcyMzI5ODY4ixlibrb 4.0.3q80w1080
Łóżko to mebel, który służy głównie do wypoczynku. Aby jednak wypoczynek ten był komfortowy, warto wybrak łóżko, które będzie dla nas wygodne. Co więcej, oprócz samego zakupu, należy też wiedzieć, ...

Garnitur do biura, smoking na bal, a co na ślub?

unnamed file
Ślub, to okazja, która teoretycznie zdarza się tylko raz, a nawet, jeśli się zdarza powtórnie jest równie uroczysta i wymaga odpowiednich przygotowań. Pan młody w dzisiejszych czasach ma szereg rozwiązań ...