Jak wygląda nauka na prawo jazdy? Sprawdź co zrobić by zdać egzamin za 1 podejściem!

unnamed file

Aby móc zasiąść za kierownicą pojazdu osobowego, trzeba najpierw zdobyć prawo jazdy. To ważny dokument, będący obiektem pożądania niemal każdego z nas. Jednak aby go otrzymać, trzeba posiąść teoretyczną jak i praktyczną wiedzę, która ułatwi nam poruszanie się po drogach. Jak dokładnie wygląda kurs na prawo jazdy? Kraków jest miastem, w którym chętnie pomożemy każdemu zaliczyć egzamin państwowy!

Po pierwsze – odpowiedni kurs

Kandydat do uzyskania prawa jazdy, musi w pierwszej kolejności zapisać się na szkolenie. To obowiązek, dzięki któremu można będzie jednocześnie przygotować się od strony teoretycznej jak i bardziej praktycznej do prowadzenia pojazdu. Podczas kursu, poruszane będą zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego i przepisów, a  także techniki ergonomicznego prowadzenia pojazdu, sposoby zachowania się w przypadku sytuacji losowych, czy zajęcia z zakresu pierwszej pomocy.

Przed wpisaniem na kurs prawa jazdy, kandydat proszony jest jeszcze o wykonanie badań lekarskich. Pozwalają one ocenić stan zdrowia i stwierdzić zdolność do prowadzenia pojazdu. Badanie obejmuje zarówno internistyczną diagnostykę, jak i badania ważnych w trakcie poruszania się narządów, takich jak wzrok czy słuch.

Po drugie – nauka jazdy

Zwykle kurs sam w sobie nie jest w stanie idealnie przygotować do podejścia. Uzyskanie prawa jazdy wymaga bezbłędnej znajomości przepisów oraz wiedzy z wielu zagadnień, których nie da się przyswoić w trakcie 30 godzin zajęć. Podczas szkolenia, użytkownik uzyskuje jednak niezbędne materiały i przykładową bazę pytań, która może przydać się w trakcie edukacji.

Ile należy się uczyć, żeby zdać? Na to pytanie niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z nas ma inne sposoby przyswajania wiedzy i różną prędkość takiego procesu. Przede wszystkim, warto znaleźć odpowiednią metodę, dzięki której będziemy uczyć się podstaw i przepisów nie męcząc się przy tym jednocześnie. Warto również zadbać o odpowiednie rozplanowanie nauki – odkładanie wszystkiego na ostatni moment zwykle kończy się terminem poprawkowym!

Po trzecie – państwowy egzamin

To sprawdzian umiejętności, które przyswoiliśmy podczas kursu na prawo jazdy oraz samodzielnej pracy. Składa się on z dwóch części: teoretycznego testu oraz praktycznej jazdy pod okiem czujnego egzaminatora. Oba egzaminy są płatne – etap pisemny kosztuje 30 zł, z kolei praktyka 140 zł.

Przed podejściem do egzaminu drogowego, należy zdać test. Obejmuje on wszystkie zagadnienia i stanowi podstawowy sprawdzian przed wyjazdem na ulicę. Warto zaznaczyć, że obie części egzaminu są rozdzielne, przez co niezaliczenie jednej z nich nie dyskwalifikuje drugiej. 

Zobacz również

Wykładzina jak czyścić? Dlaczego nie zawsze samodzielnie możemy wyczyścić wykładzinę?

Podłoga to powierzchnia, na której znajduje się najwięcej zabrudzeń. Oczywiście intensywność zabrudzeń zależy od konkretnego miejsca, ale pomimo tego nie można zapominać o regularnym sprzątaniu. Poza tym każdy rodzaj podłogi ...

Zostałeś zwolniony z pracy w Niemczech, ale masz niewykorzystany urlop? Czy możesz podjąć w związku z tym jakieś kroki?

photo 1459499362902 55a20553e082cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3MHx8bGF3fGVufDF8MHx8fDE2NjQ2MjM2MTEixlibrb 1.2.1q80w1080
Utrata pracy to sytuacja, do której może dojść niezależnie od pracownika. Nie zawsze więc można uniknąć wręczenia wypowiedzenia umowy o pracę. Jednak w momencie zwolnienia, powinieneś znać swoje prawa, dzięki ...