Jak wygląda nauka na prawo jazdy? Sprawdź co zrobić by zdać egzamin za 1 podejściem!

unnamed file

Aby móc zasiąść za kierownicą pojazdu osobowego, trzeba najpierw zdobyć prawo jazdy. To ważny dokument, będący obiektem pożądania niemal każdego z nas. Jednak aby go otrzymać, trzeba posiąść teoretyczną jak i praktyczną wiedzę, która ułatwi nam poruszanie się po drogach. Jak dokładnie wygląda kurs na prawo jazdy? Kraków jest miastem, w którym chętnie pomożemy każdemu zaliczyć egzamin państwowy!

Po pierwsze – odpowiedni kurs

Kandydat do uzyskania prawa jazdy, musi w pierwszej kolejności zapisać się na szkolenie. To obowiązek, dzięki któremu można będzie jednocześnie przygotować się od strony teoretycznej jak i bardziej praktycznej do prowadzenia pojazdu. Podczas kursu, poruszane będą zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego i przepisów, a  także techniki ergonomicznego prowadzenia pojazdu, sposoby zachowania się w przypadku sytuacji losowych, czy zajęcia z zakresu pierwszej pomocy.

Przed wpisaniem na kurs prawa jazdy, kandydat proszony jest jeszcze o wykonanie badań lekarskich. Pozwalają one ocenić stan zdrowia i stwierdzić zdolność do prowadzenia pojazdu. Badanie obejmuje zarówno internistyczną diagnostykę, jak i badania ważnych w trakcie poruszania się narządów, takich jak wzrok czy słuch.

Po drugie – nauka jazdy

Zwykle kurs sam w sobie nie jest w stanie idealnie przygotować do podejścia. Uzyskanie prawa jazdy wymaga bezbłędnej znajomości przepisów oraz wiedzy z wielu zagadnień, których nie da się przyswoić w trakcie 30 godzin zajęć. Podczas szkolenia, użytkownik uzyskuje jednak niezbędne materiały i przykładową bazę pytań, która może przydać się w trakcie edukacji.

Ile należy się uczyć, żeby zdać? Na to pytanie niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z nas ma inne sposoby przyswajania wiedzy i różną prędkość takiego procesu. Przede wszystkim, warto znaleźć odpowiednią metodę, dzięki której będziemy uczyć się podstaw i przepisów nie męcząc się przy tym jednocześnie. Warto również zadbać o odpowiednie rozplanowanie nauki – odkładanie wszystkiego na ostatni moment zwykle kończy się terminem poprawkowym!

Po trzecie – państwowy egzamin

To sprawdzian umiejętności, które przyswoiliśmy podczas kursu na prawo jazdy oraz samodzielnej pracy. Składa się on z dwóch części: teoretycznego testu oraz praktycznej jazdy pod okiem czujnego egzaminatora. Oba egzaminy są płatne – etap pisemny kosztuje 30 zł, z kolei praktyka 140 zł.

Przed podejściem do egzaminu drogowego, należy zdać test. Obejmuje on wszystkie zagadnienia i stanowi podstawowy sprawdzian przed wyjazdem na ulicę. Warto zaznaczyć, że obie części egzaminu są rozdzielne, przez co niezaliczenie jednej z nich nie dyskwalifikuje drugiej. 

Zobacz również

Ile piecze się pizza? Sprawdź co zrobić, by przygotować idealnie chrupiące ciasto

photo 1528985029559 dc27a8d7737dixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30
Doskonały pomysł na obiad, przekąskę na imprezę czy spotkanie z przyjacielem – każda okazja nadaje się na spróbowanie smacznej pizzy. Nie zawsze jednak chcemy korzystać z rozbudowanych usług pizzerii. Niekiedy ...

Dlaczego ogórek to idealny składnik letniego smoothie?

photo 1599448191905 7bedab8ced59cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxjdWN1bWJlcnxlbnwxfDB8fHwxNjU2OTY5NTAyixlibrb 1.2.1q80w1080
Nie trzeba być wegetarianinem, żeby rozsmakować się w koktajlach owocowych, warzywnych lub mieszanych. Zbilansowana dieta, w której składniki odżywcze, w odpowiednich proporcjach są dostarczane do organizmu, to dieta złożona z ...