Jak przygotować skórę na letnie upały?

photo 1565768028719 709cc89b4bbacropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5fHxiZWF1dHklMjB3b21hbnxlbnwxfDB8fHwxNjQ4NTY2NDU5ixlibrb 1.2.1q80w1080

Kiedy nadchodzi lato, a z nim upalne, słoneczne dni, wszyscy z ochotą zrzucają jak najwięcej wierzchniej odzieży. Jednakże odsłaniając coraz większe fragmenty skóry, narażamy ją na nadmiar promieniowania słonecznego, a to nie jest zdrowe. Wiadomo, że słońce dla naszego życia i zdrowia jest niezwykle ważne, ale warto zadbać, by nasza skóra była bardziej odporna na jego nadmierne działanie.

Przygotowanie skóry na duże nasłonecznienie pozwoli zapobiec wielu przykrym konsekwencjom. Ciągłe opalanie zaniedbanej warstwy ochronnej ciała może spowodować szereg powikłań zdrowotnych, zatem warto wcześniej wykonać kilka zabiegów kosmetycznych i ją wzmocnić. Niektóre z nich można wykonać w domu, a niektóre w salonie kosmetycznym, np. fotoodmładzanie, czy peeling.

Opalanie nie musi być szkodliwe — o czym należy pamiętać?

Głównym zagrożeniem dla skóry letnią porą jest poddanie jej nadmiernemu nasłonecznieniu. Jeżeli nie jest ona wystarczająco ochroniona i przygotowana na takie warunki, to mogą pojawić się oparzenia, przebarwienia, a nawet zmiany skórne prowadzące do nowotworów. Bezapelacyjnie latem należ używać balsamów i kremów do opalania z odpowiednimi filtrami.

Skóra latem ulega również nadmiernemu wysuszeniu, a tym samym szybciej się starzeje. Pamiętać zatem warto o jej odpowiednim nawadnianiu. W tym zakresie trzeba dopasować kosmetyki pielęgnacyjne, a także zadbać o odpowiednią dietę tak, aby zapobiegać nadmiernej utracie wody.

Przygotowanie skóry na letnie upały — kiedy zacząć?

Ostatnie lata w naszym klimacie charakteryzują się często bardzo krótkim okresem przejściowym między wiosną a latem. Wydaje się często, że nagle, prawie z dnia na dzień, zrzucamy grubsze ubrania i zakładamy krótkie sukienki lub spodenki. Taka błyskawiczna zmiana nie jest korzystna dla skóry.

W okresie wiosennym można już przygotowywać skórę na jej wystawie na słońce. Kluczowe będzie wykonanie zabiegów leczniczych, np. usuwanie chorobowych zmian skórnych. Zdrową skórę należy dobrze odżywić, a kosmetykami regeneracyjnymi wzmocnić jej ochronę.

Letnia cera, jak o nią dbać na co dzień?

Dobrze przygotowane ciało świetnie znosi letnie upały. Dotyczy to wnętrza organizmu i jego zewnętrznej powłoki, czyli skóry. Codzienna pielęgnacja oraz odpowiednia dieta, powinny stać się pozytywnym nawykiem. Istotne jest równie racjonalne korzystanie z dobrodziejstw słońca.

Wielogodzinne opalanie na plaży warto czasem zastąpić spacerem po lesie, gdzie mimo wszystko nadal słońce wywiera swój wpływ, ale w zdrowy sposób. Dobrym też pomysłem jest odpoczynek w zacienionym miejscu, z koktajlem ze świeżych owoców w ręku.

Zobacz również

Jak wyłączyć GPS w samochodzie? Przydatne informacje dla kierowców

GPS zaliczamy do bardzo przydatnych akcesoriów, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo samochodu. Niewielkich rozmiarów urządzenie może w każdej chwili pomóc nam odnaleźć skradzione auto. Jednak poza samym montażem oraz odpowiednim skonfigurowaniem ...

Jaka księgowość przy samozatrudnieniu? Kto może samodzielnie prowadzić księgowość?

unnamed file
Samozatrudnienie to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce pracować wyłącznie na swój własny rachunek. Założenie firmy, a także zarządzanie nią wiąże się z dużym poświęceniem, co z kolei przekłada się ...