Jak dobrać materac? Kilka podpowiedzi

Jak dobrać materac? Kilka podpowiedzi

Materac to pewna konstrukcja zaprojektowana tak, aby zapewnić odpowiednie podparcie ciała w pozycji leżącej. Dobrze dobrana osoba zapewnia wygodny, zdrowy i bezpieczny sen. Nawet najlepsza sofa, narożnik lub rozkładana sofa nie mogą tego zapewnić, ponieważ meble są zwykle zaprojektowane tak, aby były stabilne, w pozycji siedzącej lub do sporadycznego spania.

Małe mieszkanie – czy to problem?

Niestety, szczególnie użytkownicy małych mieszkań, planując zakup łóżka, często stają przed dylematem. Trudno o idealne rozwiązanie przestrzenne i funkcjonalne, ale na tę decyzję warto poświęcić więcej uwagi, bo odpowiednie wsparcie organizmu podczas snu to inwestycja w zdrowie. Pamiętajmy o tym zastanawiając się czy kupić materac flamenco.

Z tych powodów, jeśli to możliwe, zalecamy wybór materaca, który odpowiada Twoim osobistym potrzebom, zwłaszcza w sypialniach dzieci. Przeciętny człowiek śpi około 8 godzin dziennie, co oznacza, że  średnio 1/3 życia spędzamy w łóżku. Podczas snu organizm jest odświeżony, mięśnie rozluźniają się, a nerwy rozluźniają. To główny sposób na relaks po ciężkim dniu, dlatego bardzo ważny jest dobór odpowiedniego łóżka.

Postaw na dobry wybór!

Dobrze dobrany model zapewnia nam nie tylko odnowę, ale także dba o kondycję kręgosłupa na długie lata. Pamiętaj, że łóżko to tylko element wyposażenia, który robi wrażenie estetyczne, bo od tego zależy nasze zdrowie. Najważniejszym zadaniem, jakie powinno spełniać łóżko, jest odpowiednie podparcie kręgosłupa, dlatego w pierwszej kolejności należy je dopasować do wzrostu i wagi ciała. Istnieje powszechne przekonanie, że materac flamenco powinien być możliwie jak najtwardszy.

Ten pogląd sięga czasów, gdy używano zwykłych sprężyn z kory, wodorostów i włókna kokosowego, a twardość była synonimem trwałości i jakości. Prawda jest taka, że  ludzka waga determinuje zdolność do udźwignięcia obciążenia, a jeśli wybierzemy bardzo trudny model, to go zmęczymy. Dobrze dobrany materac nie jest ani za twardy, ani za miękki, ale idealnie dopasowuje się do naturalnej krzywizny kręgosłupa.

Na koniec kilka istotnych wzmianek

Oprócz budowy ciała kolejnym wyznacznikiem przy wyborze sztywności łóżka jest to, abyśmy podczas snu mieli jak największą pozycję. Jeśli śpisz na boku, potrzebujesz materaca, który elastycznie dopasowuje się do ciała i pozwala przysiadać z wystających części, takich jak ramiona i uda, jednocześnie utrzymując kręgosłup w pozycji pionowej w nakierowaniu na materac flamenco.

Kiedy kładziemy się lub opieramy, ciężar ciała rozkłada się równomiernie. Regulując łóżko musimy zadbać o to, aby kręgosłup w okolicy lędźwiowej nie zginał się zbytnio ani nie przyklejał zbytnio do łóżka.

 

Zobacz również

Jak położyć samoprzylepne panele winylowe? Jakie korzyści płyną z montażu paneli samoprzylepnych?

unnamed file 1
Piękna podłoga to niekiedy wizytówka naszego domu. Jednak sam wybór takiej podłogi nie zawsze jest prosty. Oprócz wyglądu i dopasowania do wnętrza bardzo ważny jest rodzaj paneli, jakie wybierzemy. Panele ...

Mam pomysł na startup – co dalej? Podpowiadamy jakie kroki podjąć by wdrożyć biznes

unnamed file 2
Rozpoczynając własny biznes nikt nie ma pewności, że inwestycja przyniesie zyski. W przypadku startupów sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, bowiem tutaj wchodzimy w rynek z innowacyjnym produktem, który może zostać ...