Ile wina można przywieźć z Hiszpanii? Na co zwrócić uwagę planując przewiezienie wina do Polski?

unnamed file 2

Wina pochodzące z Hiszpanii są znane na całym świecie. Ich smak i aromat rozpieszcza podniebienia nawet największych koneserów tego rodzaj alkoholu. Będąc na wakacjach w Hiszpanii nie ma osoby, która by nie spróbowała alkoholu określanego, jako najlepszy i najpopularniejszy. Co więcej, zdarza się, że turyści chcą przewieźć wino przez granicę, jednak ile możemy przewieźć alkoholu, przekraczając granicę?

Dopuszczalna ilość alkoholu na granicy w Hiszpanii

W dzisiejszych czasach przekraczanie granicy nie jest trudne, ale pomimo tego, trzeba znać przepisy dotyczące przewodu niektórych rzeczy, w tym również alkoholu. Jeżeli wiec chcemy, zabrać ze sobą wino, które zachwyciło nas pod każdym względem, musimy wiedzieć, jakie obowiązują limity.

Ilość przewożonego alkoholu zależy m.in. od tego, co konkretnie chcemy zabrać. W przypadku wina możemy przewieźć, aż 90 litrów.

Oznacza to, że zabranie ze sobą kilka butelek wina z Hiszpanii, które nam smakuje nie będzie, stanowiło żadnego problemu. Warto również dodać, że w tym limicie dopuszczalny jest przewóz 60 litrów wina musującego, a więc mamy bardzo szeroki wybór, co do zakupu alkoholu na własny użytek.

Czy przewóz wina zawsze jest łatwy?

Każdego dnia mnóstwo osób przekracza granicę Hiszpanii najczęściej w celach turystycznych. Wakacje w tym kraju są bardzo popularne, a więc nie ma się co dziwić, że tak wiele osób chce tam wypoczywać.

W momencie, gdy przekraczamy granicę, może się zdarzyć, że na wyraźną prośbę straż granicznej, będziemy musieli dokładnie określić, co przewozimy. Osoby, które są uczciwe i nie mają zamiaru nic ukryć z pewnością nie będą, miały żadnych problemów.

Przewóz alkoholu na własny użytek nie jest zabroniony. Nieco inaczej wygląda to, gdy wino jest przewożone w celu dalszej sprzedaży. Wtedy zostaną podjęte określone czynności, które uniemożliwią sprzedaży alkoholu na czarnym rynku.

Przewóz wina samolotem

Samolot to częsta forma powrotu z wakacji, ale czy można w ten sposób przewieźć wino? Przewóz alkoholu samolotem jest tak samo dozwolony, jak i samochodem. Trzeba jedynie pamiętać o limitach, które obowiązują.

Niezastosowanie się do nich może przysporzyć nam ogromnych problemów. W momencie, kiedy nie do końca wiemy, co można zabrać ze sobą z zagranicy, warto sprawdzić obowiązujące zasady, które w każdym kraju są inne.

Poza tym trzeba sprawdzić, jakie prawo obowiązuje, jeżeli chodzi o przewóz bagaży w przypadku konkretnego przewoźnika. Ograniczenia co do wagi lub rozmiarów bagażu to ważna kwestia, na którą koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę.

Zobacz również

Z jakich materiałów odzież i obuwie ochronne powinno być wykonane?

unnamed file 5
Wiadomym jest, że odzież i obuwie ochronne powinny zapewniać bezpieczeństwo i spełniać najwyższe normy jakościowe. Zaopatrzenie pracownika w elementy zabezpieczające jego zdrowie i życie należy do pracodawcy, dlatego świadomość przy ...

Jakie chusteczki nawilżane? Jak prawidłowo dbać o higienę okolic intymnych?

Jakie chusteczki nawilżane? Jak prawidłowo dbać o higienę okolic intymnych?
Dbanie o higienę intymną to podstawowa czynność dla każdej kobiety. Dlatego też oprócz zwykłych płynów do mycia okolic intymnych bardzo ważne są także chusteczki nawilżane. Są one idealne podczas podróży ...