Ile trwa tynkowanie? Sprawdź jak szybko przygotujesz warstwę ochronną na powierzchni ścian

photo 1563118351 2d4040fe5980ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Aby zabezpieczyć ściany przed wilgocią, należy przeprowadzić tynkowanie. Utworzenie równomiernej powłoki uchroni budynek przed czynnikami atmosferycznymi z zewnątrz i odizoluje go od otoczenia. To również świetny sposób dekoracji, który nada mieszkaniu ostatecznego wyglądu. Wykorzystując agregaty tynkarskie, można przygotować tynk w znacznie krótszym czasie. Jak długo trzeba będzie czekać na przygotowanie powłoki w mieszkaniu jednorodzinnym?

Wszystko zależy od pierwotnej kondycji ścian

Jeśli decydujemy się przeprowadzić tynkowanie na nowym budynku, najczęściej nie trzeba będzie przeprowadzać skomplikowanych prac wstępnych. W tym przypadku wystarczy odczekać aż ściany całkowicie wyschną i zagruntować powierzchnię przed naniesieniem powłoki tynkowej.

Sytuacja wygląda inaczej w przypadku renowacji starszych budynków. Najczęściej są one pokryte resztkami poprzedniego tynku, mogą też zawierać ubytki i zanieczyszczenia. W tym przypadku najpierw należy dokładnie oczyścić powierzchnię i uzupełnić wszystkie ubytki. Następnie również należy zagruntować ściany oraz ewentualnie wzmocnić jej strukturę dodatkowymi preparatami.

Tynkowanie ręczne czy maszynowe?

Część ekip remontowych stale realizuje zlecenia, wykorzystując tradycyjne metody tynkowania. Fachowcy są w stanie utworzyć idealną powłokę również z wykorzystaniem standardowych narzędzi, dlatego nie powinniśmy się tego obawiać. Warto jednak podkreślić, że taki system prac może znacznie opóźnić efekty. Choć jednocześnie to doskonały sposób na zabezpieczenie ścian o skomplikowanej budowie.

Wykorzystanie agregatu tynkarskiego może znacznie przyspieszyć pracę. Tynki maszynowe nakłada się bardzo szybko, można też łatwiej utworzyć powierzchnię o idealnej grubości. Wykorzystanie urządzeń gwarantuje też obniżenie kosztów materiału, ponieważ zmniejsza się do minimum ryzyko wystąpienia strat. Wynajmując agregaty tynkarskie w Krakowie można utworzyć tynki cienko i grubowarstwowe w bardzo korzystnej cenie.

Ile  może trwać tynkowanie?

W zależności od wielkości powierzchni mieszkania proces może przeciągnąć się nawet do dwóch, trzech tygodni. Jeśli pracownicy wykorzystują ręczne techniki nakładania zaprawy, proces będzie dłuższy. Z kolei zastosowanie agregatu tynkarskiego umożliwia przygotowanie tynku w przeciągu kilku dni.

W trakcie pojedynczej zmiany można pokryć nawet do kilkudziesięciu metrów kwadratowych powierzchni. Agregaty najlepiej stosować jednak do prostej, niezróżnicowanej powierzchni. Prace mogą się w tym przypadku opóźnić ze względu na dodatkowy czas maskowania okien, drzwi i innych elementów, które mają zostać czyste.

Zobacz również

Headhunter – kto to jest i w jaki sposób znajduje idealnych pracowników?

unnamed file 1
Niewątpliwie znakiem naszych czasów jest łatwość w pozyskaniu siły roboczej, a jednocześnie wielka trudność w znalezieniu wykwalifikowanego i dobrego pracownika. Przedsiębiorcy ogłaszając „dam pracę”, mogą liczyć się z odzewem, szczególnie, ...

Promocja firmy, czyli jak wykorzystać naklejki reklamowe?

photo 1529120021438 7bc11336ed71cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNDJ8fGZvbGRlcnN8ZW58MXwwfHx8MTY1OTEwMzc2Mwixlibrb 1.2.1q80w1080
Wśród wielu narzędzi marketingowych wyróżnić warto naklejki reklamowe. To skuteczny sposób na promocję własnej firmy, szczególnie że jest to niedrogi produkt poligraficzny. Nadruki naklejek można stosować na wielu gadżetach, które ...