Garnitur ślubny w innym kolorze niż stalowy granat lub szarość? Sprawdźmy!

unnamed file 4

Czy można wybrać inny kolor garnituru ślubnego niż granatowy lub stalowy? Chociaż nie jest to częste, zdarzają się Panowie Młodzi, którzy idą do ślubu w kolorowych garniturach. Jaki kolor wybrać, by zachować formalny styl?

Bordowe garnitury do ślubu — odrobina koloru

Kolor bordowy jest kolorem formalnym, choć kojarzonym głównie z biznesem. Często prezesi firm z wieloletnim stażem, wybierają właśnie bordowy jako główny element komunikacji wizualnej swojej marki. 

Garnitur do ślubu w bordowym kolorze (ciemnym) będzie wciąż bardzo elegancki i świetnie sprawdzi się także jako strój wyjściowy na inne okazje, takie jak uroczysty bankiet firmowy, czy wyjście do opery. Dzięki swojej głębi koloru bordo pięknie kontrastuje z kremową bielą, podkreślając jej charakter.

Garnitur ślubny — tylko szyty na miarę

Garnitury na inne okazje można z powodzeniem kupić w sklepach. Ślub jest szczególną uroczystością, dlatego jeśli Państwu Młodym zależy na perfekcyjnym i modnym przyjęciu, warto rozważyć uszycie garnituru w profesjonalnej pracowni krawieckiej, zwłaszcza w innym kolorze niż stal czy granat.

Jaka kamizelka będzie pasować do bordowego garnituru? Można postawić na jednokolorową stylizację ślubną, tj. bordowy garnitur i kamizelka, ale można też wykorzystać inne kolory, by rozjaśnić nieco ciemny odcień bordowego.

Jednym z najbardziej pasujących kolorów do ciemnej czerwieni, jest pastelowa, delikatna szarość. Bordowy garnitur ślubny będzie się wówczas prezentować oryginalnie i niepowtarzalnie, zwłaszcza jeśli kamizelka nie będzie całkiem gładka, np. w kratę.

Do takiej stylizacji koniecznie wybierz białą koszulę ze sztywnym kołnierzem (pin-collar), która jest jedną z najczęściej wybieranych koszul ślubnych we tym sezonie. 

Butelkowa zieleń — kolorystyczna wariacja

Obecnie coraz częściej można się spotkać też z garniturem w kolorze butelkowej zieleni na uroczystości ślubnej. Butelkowa zieleń jest kolorem, który jest jednak jeszcze mniej formalny niż bordo. To nie zmienia faktu, że nie brakuje osób, które eksperymentują z kolorowymi garniturami właśnie na okazję własnego ślubu.

Kolorowe garnitury szyte na miarę mają tę zaletę, że wykorzystasz je także przy innych formalnych okolicznościach, nie tylko na ślub i wesele. To właśnie z tego powodu coraz częściej można zobaczyć Panów Młodych w innych barwach niż granat i stalowa szarość. 

Czy ten trend się przyjmie i zostanie z nami na dłużej? Warto obserwować zmieniającą się modę ślubną i dostosować konkretne trendy do swoich upodobań i możliwości. 

Zobacz również

Jakie chusteczki nawilżane? Jak prawidłowo dbać o higienę okolic intymnych?

Jakie chusteczki nawilżane? Jak prawidłowo dbać o higienę okolic intymnych?
Dbanie o higienę intymną to podstawowa czynność dla każdej kobiety. Dlatego też oprócz zwykłych płynów do mycia okolic intymnych bardzo ważne są także chusteczki nawilżane. Są one idealne podczas podróży ...

Jakie owoce wybrać do jesiennego smoothie?

photo 1554982612 dee66ebddaeccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3N3x8ZnJ1aXRzfGVufDF8MHx8fDE2NjQ1NTQzNzcixlibrb 1.2.1q80w1080
Jesień to doskonała pora roku na przygotowanie organizmu do zimowego sezonu. Istotne jest dostosowanie diety w taki sposób, by efektywnie wspomóc własny układ odpornościowy. Warto postawić na potrawy z dużą ...