Garnitur ślubny – uszyć, czy kupić?

unnamed file 2

Ślub jest takim wydarzeniem, które nie może zaskoczyć pana młodego w żadnym wypadku. Termin ustalany jest na wiele miesięcy przed uroczystością i państwo młodzi zawczasu mogą skompletować swoją garderobę. To teoria, praktyka jednak wyraźnie mówi, że garnitur ślubny często jest wybierany na ostatnią chwilę.

Garnitur, jako ostatni etap przygotowań ślubnych

Od oświadczyn do ceremonii długa droga. W tym czasie narzeczona już przegląda katalogi i wybiera pracownię krawiecką, która stworzy niepowtarzalną kreację. W tym czasie pan młody jest nieświadomy, że przygotowania do ślubu trwają.

To zwykle kończy się bieganiem po salonach i sklepach branżowych na ostatnią chwilę. Taka bieganina odzwierciedla się w fatalnym wyglądzie towarzysza pięknej panny młodej. A można przecież wybrać jedną pracownię z odpowiednim zespołem, który ubierze i ją i jego.

Jak wybrać garnitur ślubny?

Garnitur, tak jak suknia ślubna powinien sprawić, że pan młody będzie prezentował się wyjątkowo w taki uroczysty dzień. W zależności od pory roku sięgnąć można po materiały lżejsze latem lub tweed zimą. Aktualne trendy, a także ciekawe wzornictwo pozwala na ubiór klasyczny lub możliwość improwizacji.

W każdym wypadku warto zainwestować w materiały dobrego gatunku, gdyż elegancki wygląd tylko w ten sposób można osiągnąć. Jeśli chodzi o kolorystykę, tu również warto dopasować swój wygląd do wyglądu panny młodej. Klasyczna biała suknia i czarny, szary lub granatowy garnitur zapewni młodej parze wspólny wyśmienity wygląd.

Kiedy najpóźniej zacząć wybierać garnitur do ślubu?

W przypadku decyzji o zakupie garnituru rozglądać się za najodpowiedniejszym można już na dwa miesiące przed ślubem. Wybranie tego idealnego wiąże się z przymierzeniem wielu fasonów i krojów. Ostatecznym terminem powinien być okres dwóch tygodni przed terminem ślubu.

To jest dobre rozwiązanie, jeśli garnitur ślubny będzie wymagał dodatkowym poprawek. Można wówczas skorzystać z opcji szycia pasowanego i idealnie do swojej sylwetki dopasować wybrany model.

 

W sytuacji, kiedy pan młody decyduje się na uszycie garnituru ślubnego powinien zarezerwować krawca już na minimum sześć miesięcy przed ślubem. Nie ma szans, że dobrze skrojony garnitur na miarę wyjdzie spod ręki profesjonalisty w tydzień i bez poprawiania. Dlatego też należy liczyć się należy z zarezerwowaniem czasu na przymiarki.

Dokładnie zaprojektowany i idealnie dopasowany garnitur ślubny sprawi, że mężczyzna poczuje się wyjątkowo elegancko. Jednocześnie będzie doskonałą rekompensatą cierpień pana młodego w czasie wielu miesięcy przygotowań.

Zobacz również

Jak przygotować skórę na letnie upały?

photo 1565768028719 709cc89b4bbacropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5fHxiZWF1dHklMjB3b21hbnxlbnwxfDB8fHwxNjQ4NTY2NDU5ixlibrb 1.2.1q80w1080
Kiedy nadchodzi lato, a z nim upalne, słoneczne dni, wszyscy z ochotą zrzucają jak najwięcej wierzchniej odzieży. Jednakże odsłaniając coraz większe fragmenty skóry, narażamy ją na nadmiar promieniowania słonecznego, a ...

Domowa pizza – ile Kcal może zawierać?

unnamed file 1
Wyjątkowy smak pizzy zna chyba każdy. Nie da się ukryć, że to dość popularne danie, które często gości na naszych stołach. Często jednak zastanawiamy się, czy jedzenie pizzy jest zdrowe ...