Dress code w pracy? Zobacz jak modnie nosić garnitur!

unnamed file 3

Chociaż obecnie część pracy wykonuje się z domu, w związku z czym dress code nie obowiązuje, ale wciąż są takie firmy, w których elegancki wygląd jest na pierwszym miejscu. Jak modnie nosić garnitur? Podpowiadamy.

Garnitur na zamówienie gwarancją idealnego dopasowania

W przypadku garnituru idealne dopasowanie do Twojej sylwetki jest priorytetowe. Oczywiście, możesz znaleźć modny garnitur na sklepowej wystawie, ale jeżeli Twoja figura odbiega od standardowego kroju, będziesz mieć problem z dopasowaniem go.

I choć sklepy z garniturami oferują niezbędne przeróbki krawieckie, możesz od razu zdecydować się na pewny zakup, jakim jest garnitur na miarę. Idealnie skrojona marynarka do garnituru będzie dobrze leżała w ramionach, jej rękawy nie będą za długie, unikniesz też opinania się marynarki na biodrach.

Dobra krawcowa doradzi nie tylko w sprawie odpowiedniego kroju, ale także koloru. Czerń, choć uniwersalna, nie jest jedyną opcją kolorystyczną garnituru. Najmodniejsze kolory w sezonie 2021 to odcienie beży, ciepłe brązy, a nawet czerwienie (choć to opcja dla odważnych).

Jak poprawnie nosić marynarkę?

Zawsze zapinaj ją, choć na jeden guzik (pierwszy lub środkowy). Ważny jest więc odpowiedni krój marynarki, który pozwoli na swobodne wykonywanie ruchów i poruszanie się, mimo zapiętego guzika. Nigdy nie zakładaj do garnituru koszulki z krótkim rękawem! Styl smart casual jest mniej formalny niż garnitur.

Pod marynarkę zawsze zakładaj koszulę, pamiętając o tym, aby jej mankiety opierały się o nasadę kciuka. Marynarka powinna odsłaniać połowę mankietu koszuli, jeśli zegniesz rękę. Spinki do mankietów nie są obowiązkowe w dress codzie biurowym, przydadzą się raczej na większe uroczystości.

Koszula pod marynarką nie musi być biała i gładka. Możesz wybrać koszulę w niebieskich, zielonych i beżowych odcieniach, pamiętając, by jej kolor pasował do koloru garnituru. Jeżeli zdecydujesz się na koszulę ze wzorem, zadbaj o to, by był delikatny i niejaskrawy. 

Spodnie i dodatki, które uzupełnią biurową elegancję

Spodnie do garnituru powinny być z kantem, ale nie muszą być tego samego koloru, co marynarka. Powinny być takiej długości, by zakryć niemal cały but za wyjątkiem obcasa z tyłu. Jeśli nogawki będą za długie, będzie to wyglądało nieefektownie i zepsuje całą stylizację.

Dodatki, takie jak: krawat, pasek do spodni czy szelki, powinny być kolorystycznie zgrane z całością garnituru. Najlepiej prezentują się te skórzane, w delikatnych odcieniach brązu. Pamiętaj o tym, by skarpetki zakrywały połowę łydki, nie mniej, nie więcej. 

 

Zobacz również

Papier do druku jak płótno. Jaki papier fotograficzny wybrać, aby przypominał płótno?

unnamed file 2
Drukowanie zdjęć pozwala na zachowanie wielu pięknych chwil, które zostaną nie tylko w naszej pamięci, ale również w formie fotografii. Aby móc drukować zdjęcia konieczna jest drukarka oraz specjalny papier. ...

Wybór drzwi wejściowych z PCV. Czy to dobry pomysł?

unnamed file 1
Drzwi zewnętrznych nie kupuje się zbyt często. Wybór podyktowany jest zazwyczaj wieloletnim użytkowaniem, a tym samym nacisk położony jest na trwałość. Dodatkowo brane są pod uwagę walory estetyczne, parametry techniczne ...